Czy w Polsce trudno zostać e-sportowcem?

Spread the love

Czy kiedykolwiek zastanawialiście się nad karierą e-sportowca? Jeśli tak to pewnie wiecie, że nie jest to łatwa droga za względu na bardzo dużą konkurencje. Nagrywając same filmiki gier raczej ciężko będzie wam się wybić, chociaż i w tym wypadku zdarzają się wyjątki.

Od czego wypadałoby zacząć?

Przede wszystkim od wielu ciężkich godzin pracy nad samym sobą i doskonaleniu swoich umiejętności. Aby móc startować w jednym szeregu z najlepszymi, najpierw sami musicie dojść blisko szczytu rankingowego waszej ulubionej gry aby udowodnić samemu sobie, że faktycznie się do tego nadajecie. Tym sposobem przekonacie się na własnej skórze, że nie jest to łatwe zadanie, zwłaszcza w grach najpopularniejszych na światowej scenie e-sportowej takich jak Counter Strike Global Offensive czy League of Legends.

Jak doskonalić swoje umiejętności?

Jako, że scena e-sportowa składa się głównie z gier drużynowych, radziłbym wam założyć własną drużynę lub dołączyć do już istniejącej. Wasze zaangażowanie w tej kwestii potwierdzi czy jest to prawdziwa miłość do tego co robicie czy może chwilowe zauroczenie, które przeminie jak wiatr. Jeśli jednak na prawdę jest to wasza pasja, upływający czas to zweryfikuje. Musicie bardzo ciężko i dużo trenować, dużo bardziej niż wasi przeciwnicy na tym samym poziomie. No bo przecież chcecie być w czołówce co nie? Bardzo ważnym czynnikiem jest również aby treningi z waszą drużyną były przeprowadzane systematycznie, z pełnym zaangażowaniem i najczęściej jak tylko się da. Świetną metodą na weryfikacje błędów jakie zdarza się nam popełniać jest patrzenie na własne filmiki gier, których nie udało nam się wygrać. Jeśli nie będziecie w stanie dostrzec własnych błędów o karierze e-sportowca możecie zapomnieć.

Co jest najważniejsze?

W tym wszystkim co dzisiaj powiedziałem najważniejszą rzeczą jest Twoja wytrwałość w dążeniu do celu. Choćby nie wiadomo co się działo, nie możesz się poddać. To jest prawdziwy klucz do sukcesu. Bardzo często wraz z upływem czasu ludzie najzwyczajniej przestają wierzyć w siebie i swoje umiejętności, wmawiają sobie np: “Skoro przez tyle lat nie dostałem się na LCSy to nigdy mi się nie uda”. I to jest bardzo poważny błąd z ich strony z pewną korzyścią dla Ciebie czytelniku. Twoja konkurencja która deptała Ci po piętach od lat sama się wyeliminowała, a Ty możesz kontynuować swoją podróż po marzenia. Przykładów nie trzeba daleko szukać, jednym z nich jest nasz rodak startujący w LCS pod nickiem “Jankos”. Jest on bardzo młodym chłopakiem, który wierzył w siebie i to co lubi bardziej niż inni. Na sam koniec chciałbym jeszcze dodać, że nagrane filmiki gier możecie umieszczać na swoim kanale youtube. Będzie to wasze prywatne portfolio i wspaniała pamiątka w drodze po swój sukces.

Komentarze:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *